Kuşadası Kent Konseyi’nin Yeni Başkanı Tezgel

Kuşadası Kent Konseyi yeni başkanını seçti. Kuşadası Kent Konseyi’nin yeni başknı Davutlar ADD Başkanı İsmail Tezgel oldu.

Belediye Meclis salonunda toplanan genel kurulda Divan başkanlığını geçmiş dönem başkanı Osman Çolakoğlu yaptı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşından sonra konsey başkanı seçimlerine geçildi. Davutlar ADD Başkanı İsmail Tezgel ile Adnan Menderes Üniversitesi’nden Burhanettin Demir’in aday olduğu seçimlerde, delegelerin büyük bölümünün oylarıyla Tezgel, kent konseyi başkanlığına seçildi. Yapılan değerlendirme sonrası Kent Konseyi yürütme kuruluna ise, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Mustafa Koç, Mimarlar Odası Başkanı Ümit Acar, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Namık Kemal Daylan, Rehber Odası Başkanı Levent Gürçavdı, Muhtar Metin Arıkan, Otelciler Birliği Yönetim Kurulu üyesi Turhan Kesim, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyesi Gökhan Aydın, ADD Kuşadası Yönetim Kurulu üyesi Nebahat Gürpınar, Esnaf Odası Yönetim Kurulu üyesi Muharrem İzmirli, ADÜ Öğretim Görevlisi Burhanettin Demir ile Melek Sevinç seçildi.

HEP BİRLİKTE PAYLAŞMAK VE ÜRETMEK İSTİYORUZ
Genel Kurulda konuşan belediye başkanı Özer Kayalı , önümüzdeki süreçte Kont Konseyinin işlevi ve etkinliğinin çok fazla olacağını söyledi. Kayalı, “Kent konseyinin ilkeleri, kentlilik bilincinin yerleştirilmesi, kentin hukukunun korunması, sürdürülebilir ve çevreye duyarlı turizm , sosyal yardımlaşma ve dayanışma,saydamlık, hesap sorma, hesap verme,katılım üretimdir. Tüm bunlar bizim seçimlerde savunduğumuz ve tüm dünyada, ileri demokrasilerde olması gereken ilkeler. Kent Konseyinin geçtiğimiz dönem çok fazla işlevi olmadı. Ancak bu dönem kent konseyinin işlevi ve etkinliği çok fazla olacak. Hep birlikte fikirleri paylaşmak, fikirler üretmek istiyoruz ve hayata geçirmek istiyoruz” dedi.
Kongre sonunda bir konuşma yapan yeni başkan İsmail Tezgel, konsey üyelerine teşekkür etti.