Haberler

Ana Sayfa  »  Haberler

ADÜ BESYO tarih yazdı

14-05-2013
Adnan Menderes Üniversitesi(ADÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Öğretmenlik ve Antrenörlük Bölümü öğrencileri, 8-10 Mayıs tarihleri arasında, Çukurova Üniversitesi’nde gerçekleştirilen, Türkiye Koç-Fest Üniversite Spor Oyunlarında; “Üniversitelerarası Atletizm Şampiyonası” nda aldıkları madalyalarla büyük başarı gösterdi.

4 Altın, 8 Gümüş, 4 Bronz madalya ile ADܒyü temsil eden öğrenciler ve BESYO Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Güreş’i ve Rektör Vekili Prof. Dr. Cavit Bircan’ı makamında ziyaret etti.

TAKIM OLARAK BİRİNCİLİK ADܒDE

Şampiyonada,54 üniversitenin arasında takım olarak birinci olan Adnan Menderes Üniversitesi takımında Tunay Örs; 4x 400 m bayrak yarışında birincilik, 400 m engelli koşuda ikincilik, Buğrahan Kocabeyoğlu; 4x 400 m bayrak yarışında birincilik, 400 m de ikincilik, Can Yıldırım; 4x 400 m bayrak yarışında birincilik, 100 m de ikincilik, 110 m engelli koşu da üçüncülük, Musa Saydam; 4x 400 m de birincilik, 200 m de dördüncülük, Mustafa Kıvanç; sırıkla yüksek atlamada üçüncülük, Yunus Akpınar; çekiç atmada ikincilik, Emrah Akalın; 5000 m koşuda dördüncülük, Yasin Çotur; gülle atmada dördüncülük, Hasan Emir Kırmızı; yüksek atlamada beşincilik, üç adımda dördüncülük, İrfan Çalkan; uzun atlamada dördüncülük, Muhammet Bilgi 100 m de onuncu, 200 m de sekizinci, Hamdi Çinetçi; disk atmada beşinci, Murat Kocaman; 110 m engelli koşuda, altıncı, Mert Atlı sportif yürüyüşte üçüncü, Özgür Ozanpamuk; sportif yürüyüşte dördüncü olurken, Kızlarda Hamide Çelik; 200 m de sekizinci, 400 m de yedinci, Ayşe Kaplan; 1500 m de yedinci, 3000 m de dokuzunculuk, ve Arzu Öksüz; çekiç atmada beşincilik, disk atmada onunculuk elde etti.

TARİHİ BAŞARI

Üniversite tarihinde bir ilki gerçekleştiren ve ADܒye 16 madalya ile dönen öğrencileri makamında ağırlayan, ADÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Cavit Bircan yaptığı açıklamada; “Üniversitemiz için bir ilke imza atan öğrencilerimiz bizim gurur kaynağımızdır, bu tablonun ileriki yıllarda daha da güzelleşeceğine inanıyorum” dedi ve öğrencilerimizi tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Gökhan Yördem


Etiketler: ADÜ BESYO tarih yazdı Ali Güreş Cavit Bircan spor

arkadaşıma gönder ››

Aydın
 Kayıt  İptal 
üretim: pcmarket