ADÜ’ye Altı Yeni Yoğun Bakım Ünitesi

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde Devlet eski Bakanı Prof. Dr. Mustafa Said Yazıcıoğlu’nun adının verildiği toplam 59 yataklı 6 yeni Yoğun Bakım Ünitesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Ege Bölgesi’nde 3’üncü basamak hastaneler arasında sağlık hizmetleriyle önemli bir ivme yakalayan ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde 6 yeni Yoğun Bakım Ünitesi hizmete girdi. Hastane bünyesinde hizmet vermeye başlayan ve Devlet eski Bakanı Prof. Dr. Mustafa Said Yazıcıoğlu’nun adının verildiği Yoğun Bakım Üniteleri için tören düzenlendi. Hastane Konferans Salonu’nda yapılan törene Vali Erol Ayyıldız, Devlet eski Bakanı Prof. Dr. Mustafa Said Yazıcıoğlu, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Evrim Karakoz, Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Birincioğlu, ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Oğurlu, hastane personeli ve davetliler katıldı. Törende konuşan ADÜ Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Oğurlu, “Açılışını gerçekleştirdiğimiz 10 yataklı Kardiyoloji Yoğun Bakım, 6 yataklı Nöroloji Yoğun Bakım, 10 yataklı Dahili Yoğun Bakım, 17 yataklı Cerrrahi Yoğun Bakım, 6 yataklı Acil Yoğun Bakım ile 10 yataklı Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ile halkımıza sağlık hizmeti vermeye devam edeceğiz. Hastane bünyesine kazandırılan 6 yeni Yoğun Bakım Ünitesi ile birlikte hastaların il dışına sevki önlenecek. Bununla birlikte hastalarımızın zaman ve maddi kayıplarının bir miktar önüne geçeceğiz. Ünitelerin hastanemize kazandırılmasında emek ve destek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“ADÜ BÖLGE İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”
ADÜ’nün ortaya koyduğu başarılarla ülkenin gelişmiş üniversiteleri arasına girdiğini söyleyen Devlet eski Bakanı Prof. Dr. Yazıcıoğlu, “ADÜ, bölgenin önemli bir eğitim kurumu ve sağlık merkezlerinden bir haline geldi. Avrupa standartlarına ulaşmış bu tür kurumların varlığı bizleri mutlu ediyor. Bugün hastane bünyesine kazandırdığımız ünitelerle birlikte bu kurumda çok daha başarılı işlere imza atacağına gönülden inanıyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından açılışa katılan protokol üyeleri, toplam 59 yataklı 6 yeni Yoğun Bakım Üniteleri’nin açılış kurdelesini kesti. Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından üniteleri gezen protokol üyeleri, tedavi gören hastalara geçmiş olsun dileğinde bulundu.