İsabeyli’ye Can Suyu

AK Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, ‘İsabeyli Göleti’ projesi ile tarım arazilerinin sulama ihtiyacının karşılanacağını belirterek “Gölet projesi, bölgeye hayat verecek” dedi.

Aydın’ın Nazilli ilçesi İsabeyli mahallesinde yapımı devam eden ‘İsabeyli Göleti’ inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Değirmendere akarsuyu üzerinde yapılacak olan göletin inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen AK Parti Aydın Milletvekili Ali Gültekin Kılınç, , iktidar olarak tarımsal kalkınmaya büyük önem verdiklerini vurguladı. Göletin Nazilli ve İsabeyli olmak üzere çevre yerleşim alanlarına da ciddi katkı sağlayacağını ifade eden Gültekin Kılınç, “Hükümetimiz özellikle tarımsal kalkınmaya büyük önem veriyor. Bu amaçla Türkiye genelinde sulama amaçlı birçok gölet inşa edildi. İsabeyli’de de bu kapsamda yapılan proje bölge çiftçisine büyük katkı sağlayacak. Gölet tamamlandığında 9 milyon TL’ye mal olacak.
Göletle birlikte Çobanlar-İsabeyli arasında yeni bir bağlantı yolunun yapımına da başlandı. Biz AK Parti olarak laf değil iş üretiyoruz. Son yıllarda Aydın’da yapılan çalışmalar memlekete hizmet sevdamızın en büyük kanıtı. Şimdi asıl hedefimiz çiftçilerimizi eğitmek suretiyle üretimde kalite ve yaşam kalitesini arttırmak” şeklinde konuştu.
Devlet Su İşleri tarafından yürütülen ve sulama amaçlı inşa edilecek olan göletin 2015 Şubat ayında tamamlanması planlanıyor.