Aydınspor, Nijeryalılardan Vazgeçti

Bu sezon Aydın 1.Amatör Küme’de mücadele edecek olan Aydınspor, transfer etmeyi düşündüğü Nijeryalı oyuncularla maliyetleri nedeniyle anlaşamadı.

2.Amatör Küme’de 100 gollü şampiyonluk elde eden Aydınspor, antrenör Mehmet Gedizlioğlu’nun babası Coşkun Gedizlioğlu’nun ameliyat olması nedeniyle transfere başlayamadı. Aydınspor’un Başkanı Aydın Çepni, yarın Mehmet Gedizlioğlu ile bir araya gelerek durum değerlendirmesi yapacaklarını söyledi. Gedizlioğlu ile görüşmesinin ardından geçtiğimiz sezon siyah-beyazlı formayı terleten oyuncular ile toplantı düzenleyeceklerini belirten Çepni, “Oyuncularımız ile fikir alışverişinde bulunacağız. Oyuncularımızın çoğunu kadroda tutmak istiyoruz. Daha sonra ise dış transfere yöneleceğiz. Eksik bölgelere transfer yapacağız”dedi.
İyi referanslar aldıkları Nijeryalı iki oyuncuyu Aydın’a getirdiklerini ancak maliyetleri nedeniyle oyunculardan vazgeçtiklerini belirten Çepni, “Nijeryalı oyuncuların maliyeti çok yüksek. Türkiye’de oynamadıkları için maliyetleri 13-14 bin TL’yi buluyor. Bundan dolayı bu transferlerden vazgeçtik”diye konuştu.