Nazilli Belediyespor’un Yüzme Kursları Başlıyor

Nazilli Belediyesi tarafından düzenlenen 2014 yaz dönemi yüzme kursları başlıyor.

Nazilli Belediyespor Yüzme Kursu 2014 sezonuna başlıyor. 7-16 yaş arası çocukların katılabileceği Nazilli Belediyespor’un Yüzme Kursları Sümer park Şehit Akın Kurtoğlu Yüzme Havuzu’nda yapılacak.
Nazilli Belediyespor Kulübü bünyesinde spor uzmanı olarak çalışan Utku Duru, Erdem Özyeşil ve Hasan Aygün nezaretinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Sümer Park Şehit Akın Kurtoğlu Yüzme Havuzu’nda başlayacak olan yüzme kurslarına 15 -20 Temmuz’a kadar kayıtlar alınacak.
Geçen yıllarda çok sayıda çocuğun katıldığı yüzme kursuna bu sene de büyük ilgi ve talep olduğunu belirten yetkililer, katılımın her geçen yıl daha da arttığını, önümüzdeki yıllarda Nazilli’de ki her çocuğun yüzmeyi öğreneceğini söylediler. Sümer Park’ta bulunan olimpik ölçülere göre yapılmış Şehit Akın Kurtoğlu Yüzme Havuzunda başlayacak yüzme kursların 7-16 yaş arası çocuklara hafta içi 09.30- 10.45 saatleri ile 11.00-12.15 saatleri arasında 2 seans halinde Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri kurs verilecek.
15 Temmuz – 21 Ağustos tarihleri arasında Şehit Akın Kurtoğlu, Yüzme Havuzu’nda yapılacak olan yüzme kursları ile ilgili olarak Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık; “Nazilli’de geçen yaz dönemlerinde ve bu yıl 7-16 yaş grubu öğrencilere yönelik spor uzmanı öğretmenlerimiz nezaretinde yüzme kursları ile çocuklarımız tatillerini öğrenerek ve eğlenerek geçirmiş oluyorlar. Bu yılda Utku Duru, Erdem Özyeşil ve Hasan Aygün olmak üzere 3 yüzme öğretmenimiz nezaretinde 100’e yakın öğrenci haftanın 3 günü yüzme kursuna gelerek hem öğrenecek hem eğlenecek. Çocuklarımızın sosyalleşmesi, fiziksel ve ruhsal gelişmeleri için bu tür etkinliklerin en büyük destekçisiyiz. Nazilli ve çevresindeki 7-16 yaş çocukların bu tür etkinliklere katılmaları ve ailelerin bu tür organizasyonlara daha duyarlı olmaları gereklidir ” dedi.
15 Temmuz – 21 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan kursların sonunda tüm katılımcı öğrencilere sertifika verilecek. Yüzme kurslarına bu dönemde de çocukların ve velilerin önemli derecede ilgi göstermesini beklediklerini ifade eden uzman eğitmenler, bu konularda ve müracaatlar için 0 505 564 82 37 – 0 544 809 02 80 – 0 542 829 84 75 nolu telefonlardan gerekli bilgileri alabileceklerini söylediler.