Yıldızspor’dan Örnek Uygulama

Aydın’da altyapı takımları içerisinde önemli bir yere sahip olan Yıldızspor’un U 11 takımı Ödemiş-Gölcük’te üç günlük kampa gitti.

Minik yeteneklere eğitim vermeyi planlayan ve sağlıklı futbol gelişimini sağlamaya çalışan Yıldızspor, Ödemiş’te Ödemişspor’un U 11 takımı ile maç yaptı. Mavi-beyazlılar rakibini 16-4 mağlup etti.
Antrenör Ayhan Çiçek nezaretinde Ödemiş’e giden Yıldızspor’un Başkanı Kaya Özcan, Yıldızspor olarak amaçlarının Aydın’a ve Aydın futboluna iyi oyuncular vermek olduğunu söyledi. Takımının Ödemiş kampına giderek ziyarette bulunan Kulüp Başkanı Kaya Özcan, Ödemiş’te oyuncularının futbol eğitimine önem verdiklerini söyledi. Özcan, şunları kaydetti:
“Çocuklarımız kampta kitaplar okuyor, futbol eğitimini hem teori hem de pratikte alıyor. Disiplini öğreniyor ve kamp havasını soluyorlar. Profesyonel takımlar ne yapıyorsa, onu yapıyorlar”
Yıldızspor’un miniklerin aileleriyle birlikte hareket ettiğine dikkat çeken Özcan, şöyle konuştu:
“Altyapıdan yetişen çocuklar önce Aydın’ın, daha sonra Aydınspor 1923’ün geleceğini oluşturuyor. Yıldızspor olarak, altyapıdan çıkan yetenekli oyuncuların önce Aydınspor 1923’e hizmet etmesi taraftarıyız. Verilen doğru eğitim ile profesyonel olmak uzak değil. Yıldızspor olarak buna önem vermeye devam edeceğiz”